Вітаю! Сьогодні ми хочемо розповісти про плюси та мінуси автокилимків з різних матеріалів. Досвідчені автолюбителі знають, що:
- на килимках з гуми та поліуретану постійно накопичуються волога та бруд, через що ваше взуття постійно знаходиться в «калюжі»;
- нагріваючись у спеку, гумові та текстильні килимки можуть виділяти неприємний запах;
- текстильні килимки хороші в суху погоду, тоді як після дощу чи снігу їх потрібно довго просушувати;
- ЕВА-килимки від EVA.COM.UA мають мінімум недоліків при схожій з текстилем і гумою ціною.
Але що кажуть реальні автовласники? Ми не лише прошерстили автомобільні форуми, а й поспілкувалися з таксистами під час поїздок містом. Кому, як не їм, які проводять за кермом дні та ночі, знати, що краще – гумові, EVA або текстильні килимки.
Отже, що ми з’ясували.
Укладаєте гуму чи ПУ? Готуйтеся до калюж під ногами
Товк від гумових килимків є тільки в тому випадку, якщо ви вибираєте модель з високими бортиками та рельєфним малюнком. Вологу та бруд вони тримають. Але всьому цьому бруду нікуди подітися – коли за день кілька разів сідаєш у машину, під ногами скупчується калюжа.
Щоб не сидіти в цьому «болоті», доводиться постійно виливати вміст килимка. Причому зробити це досить складно, оскільки килимки м’які і не тримають форму. А якщо не виливати, жижа з вулиці буквально роз’їдає взуття. Крім того, бортики у гумових та ПУ килимків не вічні – починають деформуватися десь за рік.
Гума та текстиль неприємно пахнуть
«Взимку ти не особливо це відчуваєш, але влітку в спеку запах від килимків не перебиває навіть автомобільний ароматизатор», – розповідає таксист Максим.
Особливо страждають ті, хто вкладає заради економії дешеві китайські килимки. Такі моделі самі по собі мають неприємний запах. А нагріваючись від температури з вулиці чи від автомобільної пічки, вони починають пахнути якимись їдкими хімікатами.
З текстильними килимками ситуація трохи простіша. Однак і вони нерідко випромінюють неприємний запах барвників, особливо коли вбирають багато вологи.
Складний догляд
Один із головних недоліків текстильних килимків – вони вбирають вологу як губка. Щоб просушити такий килимок потрібно кілька годин. Після просушування на поверхні килимка можуть залишитися брудні сліди.
Окрім того, автовласники скаржаться на вологу під текстильними килимками. Згодом вона просочується через штатну оббивку салону та призводить до корозії.
Ретельно прочистити килимок з автовелюру за допомогою пилососа теж буває стомлюючим, особливо якщо використовувати килимки з товстим і щільним ворсом. Взимку текстильні килимки слід просушувати після кожної поїздки. Інакше за ніч волога замерзає, і килимок стає дубовим та важким.
Гумовий килимок промити простіше. Але згодом від перепадів температур у них утворюються мікротріщини, куди потрапляє бруд та волога. Такі забруднення видалити складніше, і вони поступово роз’їдають гуму.
Килимок – справа сезонна?
Деякі автолюбителі використовують килимки за сезонами. Влітку укладають текстильні моделі, а на осінь, зиму та весну – гумові.
Іноді водії використовують відразу два автокилимки. Зверху кладуть текстильний, а під нього гумовий, який збирає надлишки вологи. Правда і доглядати доводиться одразу за всім комплектом.
Якісне рішення – EVA-килимки
Водії, які одного разу придбали килимки від EVA.COM.UA, вже не можуть уявити якісь інші рішення.
Наші килимки можна замовити як окремо, так і цілим комплектом. При цьому не потрібно ламати голову над вибором розмірів – ми робимо килимки спеціально під марку та модель автомобіля.
Головна фішка ЕВА-килимків – глибокі осередки, які утримують близько літра рідини. Очистити їх – простіше простого. Достатньо ретельно витрусити килимок та промити його водою. Матеріал севілен, з якого виготовлені килимки, вологонепроникний і сохне дуже швидко.
У спеку ЕВА-килимки не втрачають свою форму, а в мороз не тріскаються. І навіть якщо машину добре протопити в зимовий час, килимки не мають неприємного запаху.
Хвалять водії також штатні кріплення, які надійно утримують килимки на підлозі. А якщо підлога викладена ковроліном, килимок утримується на ньому за допомогою липучок.
Мабуть, єдиний недолік ЕВА-килимків – їх можна проколоти гострими жіночими шпильками. У цьому випадку EVA.COM.UA рекомендує доповнити килимок алюмінієвим або полімерним підп’ятником. В іншому ж у автовласників нарікань до EVA немає.
Текстильні килимки, EVA чи гумові – що краще? Автолюбителі тут загалом одностайні у своїй думці. Ми розповіли про основні особливості експлуатації різних моделей. Вибір за вами!